poniedziałek, 19 marca 2012

Antyki w Radomiu czyli sklep SerwantkaCzy wiedzieliście, że w Radomiu znajduje się sklep z antykami? Jadąc do Lasu Kapturskiego, przy ulicy Janiszewskiej 36 znajduje się sklep o dźwięcznej nazwie Serwantka. Kiedyś był w centrum miasta ale przeniesiony został w bardziej ustronne miejsce. Może trochę daleko natomiast ile do oglądania! Lokal dużo większy niż ten poprzedni więc duuużo więcej przedmiotów w środku. Każdy miłośnik historii, poszukiwacz małych "skarbów" sprzed lat będzie się tu dobrze czuł. W sklepie jest dużo starych mebli, przedmiotów codziennego użytku, zegarów i obrazów. Piękne lustra, zastawa i biżuteria,  a wszystko pochodzące z dawnych lat. Można powiedzieć: stare przedmioty z nowym życiem, ponieważ odnowione ręką fachowca. Myślę, że będę się tam często pojawiała. Was również zachęcam do odwiedzenia sklepu Serwantka.

2 komentarze:

 1. Takie sklepiki mają niesamowity urok. W moich kochanych Siedlcach też jest taki, mieści się w bardzo starym domu, niemal rozwalającym się, zrobionym z drewna. Robi to niesamowite wrażenie.
  Pozdrawiam
  Sol

  OdpowiedzUsuń
 2. W takich sklepach można czasami wypatrzyć i kupić wspaniałe i niepowtarzalne przedmioty. Warto je odwiedzać o okazje nieczęsto się zdarzają. Jeśli kupimy jakiś bibelot to mamy niemalże gwarancję, że nikt inny czegoś takiego nie ma. Że można to zobaczyć jedynie u nas.
  Mieszkam niedaleko Radomia więc może kiedyś zawitam na Kilińskiego 21

  OdpowiedzUsuń