Galeria

 Budynek Sądu Rejonowego w Radomiu mieszący się przy ul. Żeromskiego 43/45. Zbudowany w latach 1910-1919 dla Oddziału Banku Państwa.
Kamienica na powyższej  fotografii została wybudowana w latach 1866-67 dla małżeństwa Andrzeja  i Teofilę Podworskich- właścicieli apteki "Pod Białym Orłem". Wzniesiona w stylu neorenesansowym wg projektu Antoniego Kacpra Wąsowskiego. Charakterystyczne są cztery popiersia starożytnych osobistości: Sokratesa, Platona, Cazara i prawdopodobnie Arystotelesa. Budynek zyskał potoczną nazwę "Narodówki" ze względu na polityczną działalność jego właściciela, szczególnie podczas Powstania Styczniowego, za co był represjonowany.
Wielu ludzi błędnie uważa, że Pałac Karschów był to budynek mieszczący się przy ul. Limanowskiego, ale w rzeczywistości znajdował się tam Dwór Karschów. Pałac Karschów istnieje nadal i znajduje się przy placu Konstytucji 3 maja. Wzniesiony w latach 1881-1882 przez Teodora Karsha i Franciszka Wickenhagena.
W XIX w. mieściła się w nim  Fabryka Preparatów Farmaceutycznych i Galenowych z urządzeniami parowymi - pierwsza na terenie Królestwa Polskiego.
 Domy Gąski i Esterki czyli najstarsze mieszczańskie kamienice. Nazwa "Dom Esterki" odnosi się do budynku znajdującego się po lewej stronie na zdjęciu i została nadana w XIX w. Inna nazwa wymieniana jeszcze na początku XX w. to "dom senatorski". Badania wskazują, iż pochodzi z XV lub XVI w. i jest po licznych przebudowach. Ostatnia z nich, w latach 1956-1960 jest przyczyną obecnego wyglądu kamienicy, znacznie różniącego się od pierwotnej formy.  Drugą,"Dom Gąski", wzniesiono na przełomie XVI i XVII w. i to właśnie w niej mieszkał król szwedzki Karol Gustaw.

 Stary Ogród - najstarszy park w mieście, powstał w latach 1822-24.  Obecnie park zajmuje duża mniejszą powierzchnię niż pierwotnie (na części parku powstało rondo i ulice).
Piękny, eklektyczny budynek kiedyś należący do drukarni Trzebińskich.  Wybudowany po śmierci Jana Kantego Trzebińskiego, w 100 rocznicę powstania drukarni. Na budynku zobaczyc można  awers i rewers złotego medalu, jaki drukarnia otrzymała na Wystawie Przemysłwo-Rolniczej w 1899 r.; herb Guberni Radomskiej oraz symboliczne medaliony: Jana Gutenberga - wynalazcę druku i Alojzego Senefeldera - wynalazcę litografii. Wspaniały budynek mógłby być ozdobą Radomia, miejscem chętnie odwiedzanym. Mógłby być chociażby wyjątkową, klimatyczną restauracją, w dodatku  przy deptaku! Mogłoby być tak pięknie a jest jak zwykle...